Wizerunki na kamieniu

Obrazy grawerowane na polerowanym kamieniu cieszą się coraz większym uznaniem. Ten wyjątkowy i trwały sposób uwiecznienia postaci czy ważnych dla nas przedmiotów zyskuje szerokie grono zwolenników. O popularności tego typu wizerunków decyduje zarówno ich elegancja, dokładność, jak i przystępna cena.

Portrety wykonane na granicie czy marmurze są niezwykle oryginalnym prezentem na różne okazje, zwłaszcza te niepowtarzalne jak chrzest, komunia święta, ślub, rocznice, jubileusze. Są ostatnio bardzo modnym podarunkiem, który młoda para w trakcie wesela ofiarowuje w podziękowaniu swoim rodzicom.

Portret kominiarza wykonany na kamieniu

Co możemy wygrawerować?

Obrazy mogą przedstawiać osoby przez nas obdarowywane, ale również postaci Jezusa, Maryi, aniołów czy świętych. Są idealne również na wszelkiego rodzaju granitowe tablice pamiątkowe lub tablice przedstawiające patronów danej placówki np.: Jan Paweł II, Jan III Sobieski. Spełniają także funkcje dekoratorskie, ozdabiają wnętrza naszych mieszkań i domów. Nie tylko portrety drogich nam osób, ale na przykład dokładne odwzorowanie motocykla, samochodu, quada czy zwierząt stanowi interesujący wystrój pokoju. Z pewnością nasi bliscy mają wiele pasji, które mogą posłużyć jako temat do takiego wizerunku. Spotkaliśmy się z następującymi określeniami wizerunków na kamieniu: fotografia na nagrobku, fotografia nagrobna, portret nagrobny, zdjęcie na pomniku. Grawer kominiarza w stroju służbowym Portret ze zdjęcia na czarnej płytce granitowej Krzyż z Jezusem i liliami. Połączenie technik: grawerowania, kucia ręcznego i wycinania

...

Wykonanie obrazu bezpośrednio na tablicy nagrobnej

Wizerunki wykonywane są zazwyczaj bezpośrednio na tablicy nagrobnej lub na płycie granitowej. Aby uzyskać najlepszy efekt, nadesłane zdjęcie powinno być dobrej jakości. Przed konkretnym zamówieniem proszę o przesłanie wybranej fotografii (e-mailem bądź listem) w celu oceny.

Zdjęcie wykonane na płytce granitowej

Na płytce granitowej do przyklejenia na nagrobku

Standardowym jest dla nas wizerunek na płytce o wymiarach kartki A5 (20 cm x 15 cm milimetrów). Oferujemy również wizerunki w innych wymiarach np.:

 • 30cm x 45cm (kartka A3),
 • 30cm x 20cm (kartka A4),
 • 15cm x 20cm (kartka A5),
 • lub dowolną wielkość na życzenie klienta.
...

Zaokrąglone powierzchnie

Możliwe jest także wykorzystanie powierzonego przez klienta materiału. Nie jest przeszkodą, gdy materiał nie ma powierzchni idealnie płaskiej. Dopuszczalne są dowolne pofalowane kamienie np.: granit w kształcie otwartej książki). Ograniczenie to szerokość krótszego boku: 2,4 metra (szerokość bramy wjazdowej)

Zobacz wykonane portrety i grafiki (z katalogu)

W katalogu każdy wizerunek jest oznaczony oraz podane są przykładowe wymiary. Oczywiście każdy wizerunek można pomniejszyć lub powiększyć zachowując proporcje boków. Wykonaliśmy już ponad 2000 wizerunków o tematyce sakralnej.

Wygrawerowane zdjęcie w kamieniu na wzór płyty winylowej Potret mężczyzny patrzacy w bok wygrawerowany na kamieniu Potret mężczyzny patrzacy w bok wygrawerowany na kamieniu Potret mężczyzny patrzacy w bok wygrawerowany na kamieniu Wygrawerowane zdjęcie w kamieniu na wzór płyty winylowej Wygrawerowane zdjęcie w kamieniu na wzór płyty winylowej Wygrawerowane zdjęcie w kamieniu na wzór płyty winylowej Wygrawerowane zdjęcie w kamieniu na wzór płyty winylowej Wygrawerowane zdjęcie w kamieniu na wzór płyty winylowej Wygrawerowane zdjęcie w kamieniu na wzór płyty winylowej Wygrawerowane zdjęcie w kamieniu na wzór płyty winylowej Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Maryja z
          guadalupe Maryja stojąca z rozłożonymi rękami Maryja stojąca z rozłożonymi rękami Maryja stojąca z rozłożonymi rękami Maryja stojąca z rozłożonymi rękami Maryja stojąca z rozłożonymi rękami Maryja stojąca z rozłożonymi rękami Maryja stojąca z rozłożonymi rękami Maryja stojąca z rozłożonymi rękami Maryja stojąca z rozłożonymi rękami Maryja stojąca z rozłożonymi rękami Maryja stojąca z rozłożonymi rękami św. Florian - patron strażaków Jezus
          serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Potret Kornela Morawieckiego na tablicy pamiątkowej granitowej Logotyp studia tatuażu wygrawerowany na nagrobku

Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Jezus serce Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w
    kamieniu Przykładowe wygrawerowane zdjęcie w kamieniu
...

Najwyższa jakość

More customers, more orders

Przykładowy grawer Księdza Proboszcza po lewej stronie wykonaliśmy z archiwalnego zdjęcia bardzo słabej jakości.

Przy niektórych zleceniach musimy spędzić dodatkowo kilka godzin więcej, że osiągnąć dobre rezultaty!

Zrób to samemu

Sposoby montażu akcesoriów nagrobnych:

Granitowa podstawka z tyłu klina

Montaż portretu nagrobkowego na płycie poziomej

Z tyłu płyty granitowej może zostać doklejony klin granitowy, który pozwala na osadzenie całości na poziomej płycie granitowej. W celu przymocowania do podłoża wystarczy spód klina posmarować silikonem bezbarwnym. Umieszczenie płytki pod kątem jest korzystne, bo nie zalegają na niej liście i śnieg. W dodatku portret skierowany jest prostopadle do oczu obserwatora.

Klin do przyklejenia znajdziesz w sklepie internetowym pod tym linkiem

Przyklejona płyta granitowa z grawerem na nagrobek

Montaż zdjęcia nagrobkowego na płycie pionowej (przyklejany)

Montaż na płycie pionowej również nie stanowi większego problemu. Dostępna chemia budowlana nie wymaga powierzchni matowych. Otrzymana od nas płytka z wizerunkiem ma tył matowy, co zwiększa przyczepność. Do montażu wystarczy użyć silikonu bezbarwnego. Należy go równomiernie rozprowadzić na spodzie płytki, a następnie docisnąć do tablicy nagrobnej. Silikony w zależności od typu mają różne czasy wiązania dlatego zaleca się przyklejenie taśmy (np.: papierowej malarskiej) do czasu związania. Płytka pozostanie na miejscu i nie ześlizgnie się. Po 24 godzinach taśmę można oderwać. Jeśli pozostały szczeliny pomiędzy płytką a tablicą warto je wtedy wypełnić silikonem - marznąca woda nie spowoduje żadnych szkód w zimę.

Silikon montażowy znajdziesz do kupienia w naszym sklepie internetowym pod tym linkiem

Granitowa podstawa z nacięciem do której wstawia się wygrawerowaną płytkę

Montaż zdjęcia w nacinanej podstawce

Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie płyty granitowej z grawerem w granitowej podstawce z nacięciem. Podstawka może być dowolnej wielkośc i kilku kolorach.

Granitową podstawkę znajdziesz w sklepie internetowym pod tym linkiem

Technologia

Wizerunek zostanie wykonany w technologii "igiełkowania", co gwarantuje nieporównywalnie lepszą jakość niż podobizny wykonywane innymi technologiami. Końcowy wizerunek zostanie podmalowany specjalistyczną farbą, która ochroni go przed działaniem wody - pozostanie zawsze widoczny.
Uwaga:
Nie jest dla nas przeszkodą, gdy materiał nie ma powierzchni idealnie płaskiej. Dopuszczalne są dowolne pofalowane materiały np.: granit w kształcie otwartej książki, granit w kształcie poduszki. Waga kamienia też nie ma dla nas większego znaczenia, gdyż dysponujemy wózkiem widłowym. Bezpiecznie możemy rozładować kamień do 1 tony.