698-936-157

O wizerunkach

Wizerunki na kamieniu

Obrazy grawerowane na polerowanym kamieniu cieszą się coraz większym uznaniem. Ten wyjątkowy i bardzo trwały sposób uwiecznienia postaci czy ważnych dla nas przedmiotów zyskuje szerokie grono zwolenników. O popularności tego typu wizerunków decyduje zarówno ich elegancja, dokładność, jak i przystępna cena.

Portrety wykonane na granicie czy marmurze są niezwykle oryginalnym prezentem na różne okazje, zwłaszcza te niepowtarzalne jak chrzest, komunia święta, ślub, rocznice, jubileusze. Są ostatnio bardzo modnym podarunkiem, który młoda para w trakcie wesela ofiarowuje w podziękowaniu swoim rodzicom.


Co można wykonać?

Obrazy mogą przedstawiać osoby przez nas obdarowywane, ale również postaci Jezusa, Maryi, aniołów czy świętych.
Są idealne również na wszelkiego rodzaju granitowe tablice pamiątkowe lub tablice przedstawiające patronów danej placówki np.: Jan Paweł II, Jan III Sobieski.
Spełniają także funkcje dekoratorskie, ozdabiają wnętrza naszych mieszkań i domów. Nie tylko portrety drogich nam osób, ale na przykład dokładne odwzorowanie motocykla, samochodu, quada czy zwierząt stanowi interesujący wystrój pokoju. Z pewnością nasi bliscy mają wiele pasji, które mogą posłużyć jako temat do takiego wizerunku. .

Spotkaliśmy się z następującymi określeniami wizerunków na kamieniu:

fotografia na nagrobku,
fotografia nagrobna,
portret nagrobny,
zdjęcie na pomniku.
Przykład wykonanego graweru bezpośrednio na tablicy nagrobnej

Wykonanie obrazu bezpośrednio na tablicy nagrobnej

Wizerunki wykonywane są zazwyczaj bezpośrednio na tablicy nagrobnej lub na płycie granitowej. Aby uzyskać najlepszy efekt, nadesłane zdjęcie powinno być dobrej jakości. Przed konkretnym zamówieniem proszę o przesłanie wybranej fotografii (e-mailem bądź listem) w celu oceny.

Przejdź do galerii
Grawer na płytce granitowej

Wymiary zdjęć na płytkach granitowych

Standardowym jest dla nas wizerunek na płytce o wymiarach kartki A4 (200 milimetrów x 290 milimetrów). Oferujemy również wizerunki w innych wymiarach np.:

  • 300mm x 450mm (o formacie kartki A3),
  • 150mm x 200mm (o formacie kartki A5),
  • lub dowolną wielkość na życzenie klienta.
Przejdź do galerii
Grawer wykonany na tablicy w kształcie książki

Zaokrąglone powierzchnie

Możliwe jest także wykorzystanie powierzonego przez klienta materiału. Nie jest przeszkodą, gdy materiał nie ma powierzchni idealnie płaskiej. Dopuszczalne są dowolne pofalowane kamienie np.: granit w kształcie otwartej książki). Ograniczenie to szerokość krótszego boku: 2,4 metra (szerokość bramy wjazdowej)

Przejdź do galerii

Sposób montażu:

Grawer wykonany na tablicy w kształcie książki

Montaż portretu nagrobkowego na płycie poziomej

Z tyłu płyty granitowej może zostać doklejony klin granitowy, który pozwala na osadzenie całości na poziomej płycie granitowej. W celu przymocowania do podłoża wystarczy spód klina posmarować silikonem bezbarwnym.

Umieszczenie płytki pod kątem jest korzystne, bo nie zalegają na niej liście i śnieg. W dodatku portret skierowany jest prostopadle do oczu obserwatora.


Montaż zdjęcia nagrobkowego na płycie pionowej (przyklejany)

Montaż na płycie pionowej również nie stanowi większego problemu. Dostępna chemia budowlana nie wymaga powierzchni matowych. Otrzymana od nas płytka z wizerunkiem ma tył matowy, co zwiększa przyczepność. Do montażu wystarczy użyć silikonu bezbarwnego. Należy go równomiernie rozprowadzić na spodzie płytki, a następnie docisnąć do tablicy nagrobnej. Silikony w zależności od typu mają różne czasy wiązania dlatego zaleca się przyklejenie taśmy (np.: papierowej malarskiej) do czasu związania. Płytka pozostanie na miejscu i nie ześlizgnie się. Po 24 godzinach taśmę można oderwać. Jeśli pozostały szczeliny pomiędzy płytką a tablicą warto je wtedy wypełnić silikonem - marznąca woda nie spowoduje żadnych szkód w zimę.

Grawer wykonany na tablicy w kształcie książki

Statystyka:

Wizerunki z katalogu
35%
Wizerunki ze zdjęcia
65%
Wizerunki czarno-białe
95%
Wizerunki kolorowe
5%

Technologia

Wizerunek zostanie wykonany w technologii "igiełkowania", co gwarantuje nieporównywalnie lepszą jakość niż podobizny wykonywane innymi technologiami. Końcowy wizerunek zostanie podmalowany specjalistyczną farbą, która ochroni go przed działaniem wody - będzie zawsze widoczny.
Uwaga:
Nie jest dla nas przeszkodą, gdy materiał nie ma powierzchni idealnie płaskiej. Dopuszczalne są dowolne pofalowane materiały np.: granit w kształcie otwartej książki, granit w kształcie poduszki. Waga kamienia też nie ma dla nas większego znaczenia, gdyż dysponujemy wózkiem widłowym. Bezpiecznie możemy rozładować kamień do 1 tony.